webease

Khmer-English-Khmer Dictionaries

Topics :: Tropical Fruits :: Breadfruit -- សាកេ

Khmer Name: សាកេ
English Name: Breadfruit
Other Names: ខ្នុរ​សម្ល
Scientific Name: Artocarpus incisa

Chuon Nath: ឈ្មោះ​ឈើ​ដំណាំ​មួយ​ប្រភេទ ដើម, ស្លឹក, ផ្លែ​ចាប់​ច្រឡំ​នឹង​ខ្នុរ​សម្ល ផ្លែ​ប្រើ​ប្រកប​ការ​ជា​បង្អែម​ឬ​ជា​ម្ហូប​ក៏​បាន មាន​ឱជារស​ពិសា ជនានុជន​រាប់​អាន​ណាស់ : សាកេ​ជា​ដំណាំ​មាន​ប្រយោជន៍ គួរ​អ្នក​ផង​ពេញ​ចិត្ត​ដាំ​ឲ្យ​បាន​ច្រើន​ៗ ឡើង ។

Headley: kind of tree (Artocarpus incisa) with edible fruit

Image with link belong to the linked site. Images maybe crop/resized from the original to fit the format.